Arama

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN: GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ İPLİKLERDEN MAYOLAR

Her yıl binlerce plastik şişe çöplere atılıyor. Değişen ve gelişen dünyada oluşan çevre kirliliği, ambalaj atıkları ve plastik atıklar gün geçtikçe kötü bir hal almaya başladı. Teknolojinin gelişmesiyle, doğallığın hızla tüketildiği, doğanın ise hızla kirlendiği görülüyor. Bu konu ile ilgili bir şey yapmak isteyen çevreye duyarlı üreticiler yeni bir tanım ortaya çıkardı: Geri Dönüştürülmüş (Recycled) İplikler.

Geri Dönüştürülmüş (Recycled) İplikler ile tekstil sektöründe sürdürülebilirlik adına önemli bir adım atıldı. Atılan plastik şişeler, plastik kalıp fabrikalarında toplanarak temizleniyor ve yeniden işleme sokuluyor. Gerekli işlemleri geçirdikten sonra ise atılan plastik atıklar iplik olarak yeniden doğaya kazandırılıyor. Bu süreç sayesinde aslında doğaya zarar veren, doğal yaşam döngüsünde tehdit unsuru olan plastik atıklar tekstil sektörüne geri kazandırılıyor ve sürdürülebilir hayata katkı sağlıyor.

Doğa dostu, yenilikçi iplikler tekstil sektörünün kaliteli kumaşlarını yaratmada kullanılıyor. Geri Dönüştürülmüş (Recycled) İplikler yaşanılabilir dünyaya katkı sağlarken kalitesinden ve şıklığından da ödün vermiyor.

Geri Dönüştürülmüş (Recycled) İplikler ile oluşturulan koleksiyonlar sayesinde plastik atıkları yeniden değerlendirerek çevreye verilen zararın önüne geçiliyor.

Biz de sürdürülebilir bir tekstil markası olmak için çıktığımız bu yolda, geri dönüştürülmüş REPREVE iplikler kullanarak her ürettiğimiz mayoda 10 adet plastik şişenin doğaya karışmasını engelliyoruz.

Blog Arşivi
Filters
Sort
display